Myslíte během práce i na své zdraví?

Téměř každý, jehož práce zahrnuje sezení v kanceláři, se jistě někdy setkali s tím, že se po několika hodinách v práci cítíte celí rozlámaní a navíc máte bolesti zad. Toto je problém, který trápí naprostou většinu lidí, jejichž pracovní náplň zahrnuje sezení v kanceláři, či doma u počítače.

židle - zdraví v kanceláři
ilustrační foto: pixabay.com – Unsplash

Je to proto, že naše tělo není na tak dlouhé sezení připravené, protože v minulosti většina práce vyžadovala pohyb. V této poloze tak nedokážeme příliš dlouho držet tělo ve správné poloze a tím pádem dochází polohám, které jsou pro naše svaly, kosti i klouby v nepřirozené a to způsobuje bolest. Dokonce si můžete přivodit tímto způsobem i trvalé následky. Pokud se chcete těmto problémům vyhnout, pak je vhodné vybrat si kvalitní kancelářskou židli, nejlépe kancelářskou židli zdravotní .

Aktivní sed je zdravý

Chcete vědět, čím se taková zdravotní kancelářská židle odlišuje od té klasické? Zásadní rozdíl je v takzvaném aktivním sedu. Namísto běžného sedáku je totiž buďto pohyblivá plošina, je sedák ve tvaru poloviny míče. Díky tomu musíme neustále udržovat rovnováhu. Co tím způsobujeme?

  • Úlevu od bolesti
  • Držení vzpřímeného sedu
  • Posilování svalů břicha, pánevního dna, zad a bránice

Pokud jste začali uvažovat o pořízení nové kancelářské židle, zamyslete se nad koupí právě židle zdravotní. Ze začátku je vhodné kombinovat aktivní sed kombinovat se sedem na klasické židli a obojí střídat, protože také na aktivní sed si naše tělo musí zvykat. Ale, z dlouhodobého hlediska nám zdravotní kancelářská židle může přinést jedině užitek.

Vybírejte ze široké nabídky křesel a židlí různých kategorií. Kromě zdravotních a ergonomických kancelářských židlí nabízíme také klasické židle do kanceláře a mnoho dalšího. Kromě širokého výběru Vám nabízíme také dopravu zdarma, záruku sedm let, skvělé ceny a slevové akce a mnoho dalšího.

Autor: