Multifunkční postel s psacím stolem jako ideální řešení pro malé pokoje

Při zařizování dětského pokoje pro školáka vás čeká spousta plánování a rozmýšlení. Kromě postele a prostoru na hraní bude potřebovat váš malý student i místo na psaní domácích úkolů. Možností, jak mu ho zajistit je více, ale my se tentokrát podíváme na řešení, která vám ušetří místo v dětském pokoji.

Získat prostor i v malém pokojíčku a přesto do něj dostat všechno potřebné vám pomohou multifunkční postele. Ty mohou být kombinované s různými částmi nábytku, policemi, skříněmi, komodami i další postelí pro sourozence. Velmi oblíbenou je v poslední době kombinace postele s psacím stolem, ušetří vám spoustu místa a navíc ji můžete pořídit pro jedno i více dětí. Výrobci nábytku vám dávají díky důmyslným systémům spoustu možností.

Klasická vyvýšená postel s psacím stolem

V tomto případě bude postel připomínat palandu, nicméně v dolní části bude místo druhého lůžka umístěn právě psací stůl. Toto řešení vám poskytne místo jak pro psací stůl, tak i pro další úložné prostory.

Pokud je však dětský pokoj opravdu miniaturní, můžete pořídit postel, která v podstatě obsáhne veškerý potřebný nábytek. Pod vyvýšeným lůžkem naleznete komodu, polici i skříň. Stůl je opatřen kolečky a lze ho zasunout. Jediný další kus nábytku, který budete muset pořídit je židle.

Multifunkční postel s psacím stolem

Postel s psacím stolem můžete svému dítku pořídit i v případě, že máte nízké stropy nebo pokud nechcete dítěti pořizovat vysokou postel. V tomto případě se podívejte po multifunkční posteli, která bude nízká a stůl k ní bude buď pevně připevněn, nebo bude na pojezdech. Každé z těchto řešení má své přednosti i nevýhody, pevný stůl vám nabídne lepší nosnost, ale bude stabilně zabírat více místa. Oproti tomu stůl na pojezdech nebude mít tak velkou nosnost, budete ho však moci zasunout a v pokoji vznikne prostor a navíc tam bude vždy uklizeno.

Speciální řešení pro 2 děti

Vzhledem k tomu, že se pokoj zázračně nezvětší, když vám do něj přibude další obyvatel, vymysleli designéři skvělou vychytávku. Vyvýšená postel pro dvě děti, která má v sobě navíc zabudovaný i psací stůl. Velkou výhodou je fakt, že tento psací stůl je dostatečně velký pro obě děti.

Důmyslný mechanismus vám umožní ráno zasunout spodní postel pod stůl, čímž vznikne prostor pro nohy a u stolu se bude dětem pohodlně sedět. Další výhodou je i fakt, že z něj nemusíte večer nic sklízet, dětem tak zůstane všechno na svém místě.

I z malého pokojíku můžete vykouzlit krásný prostor pro malého i většího školáka, kde bude mít všechno potřebné. Stačí se jen poohlédnout po chytrých řešeních, která výrobci nábytku navrhli přímo pro takové případy. Mnoho z nich pořídíte například u prodejce Nábytek ALDO, který si zakládá na moderních designech, důmyslných řešeních a kvalitních materiálech. Právě kvalitní materiály jsou zárukou toho, že vybavení dětského pokoje vydrží vašemu školákovi až třeba do dospělosti.

Autor: