I markýzy mohou mít stylový minimalistický design

Kazetové markýzy jsou v současnosti na trhu velmi žádaným zbožím pro využití nejen v domácnostech, ale i u restaurací a obchodů. Produkty jednotlivých výrobců se ale velmi výrazně liší v designu i kvalitě. Většinou bohužel platí, že kazetové markýzy jsou buďto elegantní a praktické nebo odolné. Jen opravdu specializovaní výrobci dokáží dodat markýzám kvalitu, pevnost, praktičnost a eleganci.

markýza
Foto: diamonddesign.cz

Propojení kvality a elegance

Markýzy diamond design nezklamou ani milovníky dokonalého minimalistického designu, ani zájemce o maximální kvalitu. Nejprve však na samotný design. Všechny kazetové markýzy v nabídce jsou schopné dokonale schovat látku při zataženém stavu proti povětrnostním vlivům. V nabídce je pak možné najít hned 4 odlišné tvary kazet pro markýzy.

markýza
Foto: diamonddesign.cz – realizace Markýzy B38

Typy markýz diamond design

První je markýzy B25 ve tvaru obdélníku se zaoblenými rohy. Tato markýza dokonale splyne s fasádou. Dalším modelem je pak markýza B25 s čistým obdélníkovým hranatým tvarem, který se hodí například pod balkony. Markýza B50 je typická svým elipsovitým tvarem a navíc umožňuje i náklon kazety v rozmezí 0-45 stupňů. Maximální eleganci u moderních novostaveb pak zajistí markýzy B40 v kulatém tvaru kazety. Všechny druhy markýz a kazet je možné vybírat s mnoha druhy povrchů i barevného provedení. Všechny markýzy je možné naklánět pomocí kloubových ramen.

markýza
Foto: diamonddesign.cz – realizace markýzy B25

Priorita č. 1: Maximální kvalita

Při detailním rozboru kvalit markýz diamond design je třeba na prvním místě zdůraznit, že dokáží odolávat větru o síle až 6° Beauforta. Aby bylo dosaženo takové odolnosti markýz, je zapotřebí propojení tří základních parametrů. Těmi jsou vysoká materiálová kvalita kloubových ramen, která zajistí pevnost, kvalita napínacích lanek a samozřejmě i pevná látka. Jedná se o 3 nejdůležitější části konstrukce markýz. Markýzy z nabídky je samozřejmě možné ovládat manuálně nebo pomocí motoru. Při elektronickém ovládání je možné volit mezi nástěnným vypínačem, dálkovým ovladačem nebo propojením s inteligentním ovládáním. Pod kvalitní markýzou bývá nejčastěji prostor pro zahradní posezení. A právě proto můžete součastně s markýzami vybírat i venkovní nábytek Mamutti z různých materiálů.

Další fotografie realizace markýzy B25

markýza

markýza

markýza

markýza
Foto: diamonddesign.cz

Autor: