Luxusní povlečení pro kvalitní spánek

Špatná nálada, spánek a únava. Kdo by to čas od času nezažil? Pokud však tyto stavy přetrvávají, je třeba najít důvody příčiny a situaci řešit.

luxusni - Povlečení DELHI2

Jedním z důvodů může být nekvalitní povlečení, které může pohodlný spánek narušovat. Spánek je základ všeho, a proto se rozhodně vyplatí investovat do luxusního povlečení, které vás bude hýčkat a dá vám pocit maximálního komfortu. Odpočinek v posteli bude sám o sobě lákadlem, a čím dříve půjdete spát, tím svěžejší se ráno probudíte do nového dne. I takové jednoduché řešení, jako nákup kvalitního a luxusního povlečení, může být řešením vašich problému se spánkem.

Spokojení zákazníci definují kvalitu

Pro výrobu špičkového povlečení, tady pro luxusní povlečení , se používají jen ty nejkvalitnější materiály na trhu, které se zpracovávají unikátními postupy. Mezi takové materiály patří například ručně česaná egyptská bavlna. Přírodní bavlna obecně patří mezi nejkvalitnější materiály a povlečení z těchto materiálu představuje pravý luxus.

Luxusní povlečení z bavlněného jersey a mako jersey – vhodné i do sušičky

Bavlněný Jersey patří mezi velmi oblíbené materiály při produkci luxusního povlečení. Oboulícní úplet se snadno udržuje a nevyžaduje žehlení, což jsou v dnešní uspěchané době praktické vlastnosti. Bavlněný jersey je příjemný a hebký na dotek s lidskou pokožkou.

Mako jersey je velmi hebké a příjemné na dotek, jednoduše se do něj zabalíte a nemusíte se výrazněji starat o údržbu nebo žehlení. Díky zipu na zapínání je zajištěna snadná manipulace a bezpečnost.

Luxusní povlečení z bavlněného saténu a mako saténu

Mezi zákazníky patří saténové povlečení mezi nejoblíbenější typy. Materiál představuje 100% čistá česaná egyptská bavlna. Hladký a lesklý povrch, který je pro satén tak typický, vzniká tak zvaným mercerováním. Během procesu mercerování se látka ponoří do koncentrovaného roztoku louhu sodného. Vlákna materiálu nabobtnají a změní tvar. Díky tomu jsou vlákna pevná, drží v sobě barvu a získávají svůj lesk.

Díky procesu mercerování jsou vlákna velmi silná a odolná, takže povlečení z tohoto materiálu představuje nejenom ten pravý luxus, ale je také tvarově stále, velmi pevné a má dlouhou životnost. Mezi specifika patří zejména termoregulační vlastnosti, luxusní povlečení z mako saténu tak svého majitele bude v letních měsících chladit a v zimě hřát.

Další materiály pro luxusní povlečení

Luxusní povlečení lze vyrobit i z méně známých materiálů, existují například povlečení z damašku a nejrůznější kombinace, například brokátu a delikátního hedvábí.

Rozměry a velikosti

V současnosti už neexistuje jen všeobecný „klasický“ rozměr, s bohatou nabídkou matrací, peřin a polštářů přicházejí nové velikosti a rozměry. A to platí také pro povlečení. Luxusní povlečení lze bez potíží sehnat v mnoha rozměrech – například 135 × 200 cm, 140 × 200 cm, 200 × 200 cm, 240 × 200 cm – a dále rovněž v nestandardní prodloužené verzi (200 × 220, 240 × 220 cm apod.).

Vyberte si barvu, vzor i celkový design

Luxusní povlečení musí zaujmout. Design, barva nebo vzory na povlečení dokreslují celkový styl a správně zvolené luxusní ložní prádlo dá vaší ložnici ten správný šmrnc.

Péče a údržba

Každé povlečení má svoji etiketu a na ní informace, které se týkají údržby, péče, případně praní. Přesto existuje několik obecných pravidel.

  • Ložní povlečení z kvalitních materiálů lze prát v pračce (liší se především doporučené stupně vzhledem ke konkrétnímu materiálu)
  • Před prvním použitím je třeba povlečení vyprat na maximální stupeň – viz etiketa
  • Ložní povlečení se pere obrácené naruby a se zapnutým zipem pro delší životnost
  • Ložní prádlo lze sušit v sušičce

Vyzkoušejte luxusní povlečení na vlastní kůži – doslova

Jedině tak objevíte unikátní vlastnosti luxusního povlečení. Ať už dáváte přednost mako bavlně, saténu nebo luxusnímu damaškovému povlečení, vždy se můžete spolehnout na precizní zpracování a nejvyšší kvalitu, která vás zavede do říše snů.

Autor: