Kusové koberce jsou dominantou moderních domácností

Tlustým celoplošným kobercům plným prachu, které se rozprostírají od rohu k rohu místnosti, již dávno odzvonilo. Holé podlahy ovšem nejsou obzvlášť vzhledné ani příliš útulné. Na celé čáře tedy v moderních domácnostech zvítězily kusové koberce, které jsou dekoračním prvkem i zázemím v jednom.

koberce
Zdroj, foto: thatslikewhoa.com

Pro kusové koberce platí jedno jednoduché pravidlo, které je všem známé – mnohem lépe se udržují v čistotě. Jejich hřejivá vlastnost je předzvěstí pro umístění kusových koberců. Najdete je proto všude tam, kde se nohy dotýkají podlahy nejčastěji.

Kusové koberce můžete umístit kamkoliv

Kusové koberce můžete umístit k posteli, k pohovce nebo ke křeslu. Stejně tak jsou užitečné pod jídelním stolem, ačkoliv je zde potřeba častější údržba. Ani v dětských pokojích by kusový koberec neměl scházet, zvláště pokud jsou děti ještě malé a většinu času stráví batolením po zemi. Kusový koberec se využívá v odlišné formě v koupelnách. Jediné místo, kde není tento koberec příliš praktický, je kuchyně.

Slaďte nový koberec s celkovým designem

Pomocí kusového koberce také můžete zamezit v rizikových místech poškození podlahy. Zároveň s tím, plní kusový koberec úlohu dekorační. Na výběr máte celou řadu designů i vzorů, které lze snadno sladit s ostatními bytovými doplňky. Materiály jsou velmi podobné klasickým kobercům. Častěji se zde můžete setkat s vysokým vláknem.

Je libo přírodní nebo syntetické kusové koberce?

Obecné můžete při výběru kusových koberců volit mezi přírodními a syntetickými materiály. Všechny jejich vlastnosti vypovídají o tepelné izolaci, vzhledu, dotyku i údržbě. Je rozhodné snazší udržovat koberec s krátkými vlákny. Kusový koberec můžete ovšem mnohem snadněji přenášet, čistit i vysávat. Přírodní materiály jsou podstatně dražší, ale na druhou stranu mají delší životnost.

koberce
Zdroj, foto: digsdigs.com

kusový koberec
Zdroj, foto: digsdigs.com

zelený koberec
Zdroj, foto: insidecor-cz.blogspot.cz

koberec dřevo
Zdroj, foto: furniturell.com

Autor:

Vložit komentář