Kouzlení se zrcadly v interiéru

Zrcadla dokáží v bytě divy. Nejde jen o pomocníky, díky kterým nejlépe kontrolujeme, jak vypadáme, ale mohou plnit i mnoho dalších a různorodých funkcí.

zrcadla v interiéru
Foto: (Creazioni) stroydodyr.ru/files/img_1307531975_940x720.jpg, zrcadla inspirace

Pokud chcete oživit fádní stěny a nevyznáte se v umění, nebo se vám prostě obrazy nelíbí, vsaďte na zrcadla, nejlépe v originálních a netradičních rámech. Krásná je i zrcadlová mozaika nebo několik zrcadel vedle sebe.

Je-li místnost málo prostorná, nebo nedisponuje dostatkem přirozeného denního světla, umístěte zrcadlo na místo, kde se v něm světlo z oken odráží. Tato iluze zlepší dojem z celé místnosti a prosvětlí ji.

zrcadla v interiéru
Foto: exitinteriors.co.uk

Strategicky umístěné velké zrcadlo dokáže vytvořit efekt dvou spojených místností díky odrazům nábytku a vybavení pokoje. Nejlépe je v zrcadle nechat vidět méně nápadnou a dominantní část pokoje, aby byl efekt dokonalý.

zrcadla v interiéru
Foto: 1decor.net

Pokud necháme v zrcadle znásobit zdroje světla, jako lampy a lampičky, vylepšíme tak osvětlení celého pokoje a ušetříme za elektřinu. Zásadou je namířit světlo odražené ze zrcadla tam, kde v pokoji chybí. Je to skvělé u málo světlých pokojů s malými okny, a perfektně to funguje.
Zrcadlo může také účelně zobrazovat předměty, na které se chceme dívat co nejčastěji. Bývají to věci, které se nám líbí, a ke kterým máme vztah. Fotografie, sošky, květiny nebo pěkné obrázky.

zrcadla v interiéru
Foto: hivenn.com

zrcadla v interiéru
Foto: ciiwa.com

zrcadla v interiéru
Foto: obelsi.com

Autor: