Jaký materiál zvolit pro zahradní nábytek

V současné době zahradní nábytek příliš neužijete, nicméně ani se nenadějeme, a opět o sobě dá vědět teplé počasí. Chcete-li tedy vyměnit stávající nábytek za nový, je dobré být připraven. Především si je třeba ujasnit, jaký materiál je nejvhodnější.

TS2
ilustrační foto: teak-shop.cz

Kvalitní zahradní nábytek v mnoha materiálech

V současné době si lze na zahradu pořídit nábytek z rozličných materiálů. Můžete si tak vybrat výrobky z plastu, betonu, kovu či hliníku, ale své nezaměnitelné kouzlo má především dřevo. Aktuálně jsou velmi oblíbené kupříkladu severská borovice či meranti a neustále populárnější je rovněž ratanový nábytek. Nesmíme ovšem zapomínat ani na vysoce kvalitní umělý ratan. Ten je totiž natolik zajímavým materiálem, že se na něj podíváme poněkud blíže.

Nábytek z umělého ratanu jako perfektní řešení na zahradu

Proč uvažovat právě o umělém ratanu? Důvodů je hned několik – vysoká odolnost, pevnost a stabilita, stoprocentní recyklovatelnost, nenáročná údržba, nízká hmotnost i možnost umístění v interiéru díky originálnímu designu. Ostatně si sami prohlédněte sedací soupravy z umělého ratanu a zřejmě uznáte, že ani doma Vám ostudu v žádném případě neudělají.

Pokud se Vám nábytek z umělého ratanu zalíbil, na závěr Vám ještě chceme představit internetový obchod Teak-shop.cz, v jehož nabídce naleznete kvalitní nábytek značky Nünning. Jak už jsme naznačili v úvodu, aktuálně sice není pro zahradní nábytek příhodné období, nicméně díky možnosti umístění v interiéru lze sedací a jídelní soupravy z umělého ratanu používat celoročně!

Autor: