Jak vybrat venkovní rolety

Chcete-li zastínit okna, dveře, terasu, či jiné plochy nabízí se vám různé stínící prvky a systémy.

venkovní rolety
Foto: Louver.cz

Jednou z nejpoužívanějších a nejrozšířenějších stínících technik jsou venkovní neboli předokenní rolety. Venkovní rolety vám nabídnou skvělé vlastnosti, navíc jsou velice stylové a stanou se skvělým doplňkem vašeho domu či bytu.

Plastové nebo hliníkové rolety

Jednou z vlastností, kterou venkovní rolety mají je jejich termoregulační schopnost, která sníží teplotu ve vaší místnosti až o 7 stupňů. Sedm stupňů není opravdu málo, takže v letním tropickém počasí, kdy budou venkovní teploty přesahovat i 35 stupňů, tuto skvělou schopnost rádi uvítáte. Naopak v zimním období rolety ušetří vaši peněženku. Díky roletám ušetříte na spotřebě energií, protože vám nebude teplo unikat okny ven. Jak plastové tak i hliníkové rolety ochrání vaše okno například před krupobitím. Další výhodou, kterou ocení každý, kdo má okna situována do rušné ulice, je jejich protihluková izolace. Hliníkové i plastové rolety mají téměř stejné vlastnosti, jsou však maličkosti, ve kterých se odliší. Někdy jsou tyto maličkosti dosti radikální. Hliníkové rolety vám nabídnou v mnoho ohledech kvalitnější výhody. Jsou například více bezpečné, jejich materiál je totiž odolnější a pevnější, díky čemuž je komplikované lamely prolomit a dostat se k oknu či dveřím. Navíc hliníkové rolety neztrácí postupem času svou barvu.

Manuál nebo automatiku?

Pokud se rozhodnete pro motorizované venkovní rolety, získáte tak jistě silný pocit bezpečí. Pokud jsou rolety poháněny vhodným příslušenstvím, stane se násilné otevření rolet velikou překážkou. Jistě si můžete pořídit venkovní rolety s manuálním ovládáním. Jestliže po čase zjistíte, že jste si měli pořídit opravdu motorový pohon, nezoufejte. Manuálně ovládané rolety mohou být dodatečně vybaveny motorovým pohonem, bát se nemusíte ani stavebních úprav. Tato výměna je opravdu jednoduchá.

Venkovní rolety můžete objednat zde.

Autor: