Jak snadno vyřešit zabezpečení bytu

I když všichni vědí, jak moc je důležité zabezpečit si svůj byt, ať už ve městě nebo na samotě u lesa, podle odborníků se o něj začne mnoho lidí blíže zajímat až poté, co jsou vykradeni oni sami nebo někdo z jejich okolí.

zabezpeceni-bytu

I když je se zabezpečením domácnosti spojena určitá investice, za čistou hlavu a klidné spaní to určitě stojí. Navíc část peněz se může dokonce i vrátit, protože pojišťovny často nabízí různé slevy, pokud máte bydlení chráněno. Nabídka bezpečnostních systémů je velká a je tak možné volit mezi různými způsoby ochrany. Základem jsou kvalitní a odolné dveře a bezpečnostní zámky, dále různé mříže, bezpečnostní fólie, kamery, čidla, rolety na okna, garážová vrata, centrály, kamery, čidla pohybu, bezpečnostní sirény a jiné. Zvolit ideální variantu pro svůj byt může být někdy docela oříšek. Pokud se v těchto systémech příliš neorientujete, nechejte si poradit raději od profesionálů. Ti vám pomohou se zabezpečením vašeho bytu i s ohledem na vaše finance.

Mechanické a elektronické zabezpečení

Prvky pro zabezpečení bytu můžeme rozdělit na  na dvě kategorie: mechanické a elektronické. V základní variantě vyjde oboje zabezpečení cenově přibližně stejně. Velký rozdíl je však v jejich provedení.

Mechanické zabezpečovací prvky jsou:

 • Bezpečnostní dveře
 • Mříže
 • Speciální fólie na okna
 • Rolety na okna
 • Garážová vrata, sklepní dveře, apod.

zabezpeceni-bytu2-kamerove systemy

Tyto prvky jsou potřebné k ochraně před samotným útokem lupičů. Jejich nevýhoda je však v tom, že když se k vám začne někdo dobývat, nebudete o tom ani vědět. Jsou vhodnější hlavně tam, kde je rušno a okolo vašeho bydlení prochází hodně lidí. Na samotách a odlehlejších místech nejsou sami o sobě příliš účinné.

Elektronické zabezpečovací prvky jsou:

 • Detektory pohybu (PIR, duální, mikrovlnné)
 • Detektory tříštění skla (otřesové, trezorové)
 • Detektory otevření (magnetické kontakty)
 • Detektory monitorování prostředí (snímače teploty, CO2, vlhkosti a zaplavení)
 • Infrazávory
 • Kamery
 • Sirény, apod.

Tyto systémy mají již větší využití. Jakmile se k vám někdo pokouší vloupat, ihned o tom dostanete upozornění (SMS zprávu) a můžete jednat. Tyto zprávy vám nemusí přijít nutně jen při vloupání, ale i v jiných situacích (výpadek elektřiny, apod.). Systémy jsou pak obvykle napojeny na domácí ústřednu či sirénu. Ústředna pak může rozesílat SMS na předvolená čísla. Některé systémy jsou dokonce nastaveny tak, že v případě poplachu vám zavolají a vy si tak můžete poslechnout co se u vás v bytě děje. Jestliže k tomu budete mít zapojenou i kameru, můžete se na dění u vás doma i podívat online. Další výhodou je možnost nahrávání záznamu jako důkazního materiálu.

Úplně nejlepší varianta je napojení bezpečnostního systému na tzv. pult centrální ochrany (PCO). Ten obsluhují profesionálně vyškolení pracovníci bezpečnostní agentury. Agentura vám zajistí neustálý dohled, a jakmile by k vám někdo vnikl, ihned vyrazí na místo a kontaktuje vás i důležité orgány (policie, záchranka nebo hasiči). Samozřejmě až po ověření situace. Pracovníci bezpečnostní agentury mohou případného pachatele polapit a zadržet na místě než dorazí policie. Zásahové vozidlo bezpečnostní agentury vyjede k poplachové situaci téměř okamžitě a během několika minut je na místě, proto je tento systém velmi účinný.

zabezpeceni-bytu2

Instalaci nechte na odbornících

Chcete-li mít své bydlení zabezpečené správně a spolehlivě, nechte si zařízení nainstalovat renomovanou bezpečnostní agenturou, která disponuje vyškolenými zaměstnanci. Instalace bezpečnostních prvků do firem a domácností je často spojena i s instalací požární ochrany, úniku plynu, vody, s ochranou při zvýšeném výskytu CO2, s regulací teplot, apod.

Sestava pro vaši ochranu za příjemnou cenu

Ne vždy musí znamenat elektronické zabezpečení pro byt velkou investici. V nabídkách jsou i komplety, které nevyjdou na tolik peněz, a přitom vás maximálně ochrání před nezvanými hosty. Ideálním řešením může být například zabezpečovací ústředna s GSM modelem, která přenáší zprávy o stavu systému nebo poplachu na pult centrální ochrany nebo až čtyři mobilní čísla.

V sadě najdete také 2 ovládací klíčenky, jeden bezdrátový dveřní kontakt a jedno bezdrátové pohybové čidlo. Mimo těchto prvků můžete sadu rozšířit o další, např. různé detektory (pohybu, kouře, zaplavení, tříštění skla) atd.

Velkou výhodou je možnost ovládat celý systém pomocí aplikace, kterou si jednoduše nainstalujete např. do svého mobilního telefonu.

Cena této sady je jen 9 700 Kč. Za tuto cenu se vám koupě rozhodně vyplatí, obzvláště pokud žijete ve velkém městě nebo v lokalitě, kde je zvýšené riziko vloupání.

Autor: