Jak na pořádek v hračkách

Zorganizovat dětem uložení všech hraček tak, aby byly vždy snadno dostupné, a přesto nikde nepřekážely, je mnohdy značně obtížné. Obzvlášť, pokud vaše dítě vlastní hraček opravdu mnoho. Pro takové případy ale existuje celá řada pořadačů, se kterými bude úklid snadný pro vás i vaše děti.

hračky
Zdroj: digsdigs.com

Hračky na svém místě

Pravidlem číslo jedna je, že každá hračka má své místo, na které se vždy vrátí, když si s ním dítě nahraje. Toto pravidlo se snažte co nejdříve naučit i vaše dítě, aby vždy vědělo, že se nejprve musí uklidit hračky, se kterými si nehraje, aby si mohlo vzít jiné. To je totiž základní krok k tomu, abyste doma udržovali pořádek v hračkách a věřte, že jakmile si vaše dítě na tento režim zvykne, budete mít vyhráno a úklid pro vás bude o mnoho snadnější.

hračky

Kam s hračkami

Některé hračky, například modely aut nebo panenky, si většinou děti přejí mít vystavené, tak jim v tom nebraňte. Pořiďte do dětského pokoje například nějakou poličku nebo skleněnou vitrínku, kam bude možné hračky ukládat. Věci, které vaše dítě používá často, skladujte v plastové bedně nebo proutěném koši – zde už záleží jen na vás, čemu dáte přednost. Oblíbené hračky tak budou vždy po ruce. Využijte také volných míst pod postelí, kam lze uložit další úložné boxy. Místo by v nich mohly nalézt například stolní hry a skládačky, se kterými si dítě hraje jen občas.

hračky

hračky

hračky

hračky

hračky

hračky

hračky
Zdroj: digsdigs.com

Autor: