Hledáte nejlevnější hypotéku? Vyzkoušejte online srovnávače, pojištění a slevy

Snad každý žadatel o hypotéku, chce úvěr získat co nejlevněji. Bohužel jen chtít nestačí. Cenu hypotečního úvěru ovlivňuje řada faktorů. Zapotřebí je proto porovnávat konkurenci a nespokojit se pouze s nabídkou od vaší banky.

domy
ilustrační foto: pixabay.com – WDnet

Najít konkrétní odpověď na otázku: „Která hypotéka je nejlevnější?“, je nemožné. Každý zájemce o úvěr je jiný. Problém v jednotné odpovědi tkví především v rozdílnosti požadavků a očekávání. Každému žadateli o hypoteční úvěr tak nezbývá nic jiného, než si udělat svůj malý průzkum.

Chodit ale od pobočky k pobočce je zdlouhavé. V každé bance chtějí klienty zlákat na jejich stranu, a tak bohužel ve výsledku zájemci neví, pro kterou nabídku se rozhodnout. Mnohem rychlejší a chytřejší alternativou je však online srovnání hypoték.

3 otázky pro online srovnávač

Všechny banky mají své internetové stránky, na kterých se dozvíte stejné informace jako na pobočce. Není tedy snazší získat přehled z pohodlí domova? Využijete-li navíc online kalkulačku hypoték , pak dostanete bankovní nabídky přesně dle vašich potřeb. Na vás bude jen vybrat si tu nejvýhodnější.

Jak online kalkulačka hypoték funguje?

Do formuláře kalkulačky je zapotřebí vyplnit účel hypotéky, výši hypotéky, kupní cenu nemovitosti, dobu splácení a dobu fixace. Dále zadáte informace v podobě vašeho poštovního směrovacího čísla, telefonního čísla a e-mailu. Poté už jen dáte srovnat nabídky a vybíráte tu nejlepší.

Padne-li vám některá do oka, nemusíte na pobočku ani pro její sjednání. Hravě můžete hypotéku vyřídit přes internet. S poradcem proberete nejvýhodnější nabídky a na e-mail obdržíte kopii výsledků.

Chcete hypotéku ještě výhodnější?

Nejlevnější hypotéka nemusí být hned ta první, kterou v přehledu získáte. Pokud si v online srovnávači navolíte také možnosti v podobě pojištění či jiných dodatečných finančních produktů, může být finální úroková sazba ještě výhodnější.

A hypoteční úvěr si můžete ještě dále zlevnit. V přehledu získáte kromě vhodných nabídek i přehled slev, díky kterým lze docílit nižších úroků.

Jaké hypotéky je možné porovnávat?

Internetové porovnání úvěrů na bydlení se týká všech typů hypoték, a to ať už máte zájem o účelovou nebo americkou. Stejně tak přijde vhod i pro ty, kteří již mají sjednán úvěr na bydlení a s blížícím se koncem fixačního období přemýšlí nad refinancováním.

V neposlední řadě i hypotéka na pozemek potřebuje důkladně vybrat. Proto se nebojte také tento typ úvěru porovnávat online na internetu. Kalkulačka hypoték vám pomůže s každým financováním, ať už potřebujete peníze na rekonstrukci, pozemek, výstavbu či cokoliv jiného.

Autor: