Granitové dřezy jsou takřka dokonalé!

Granitové dřezy jsou designová láska na první pohled. Stačí si je jen představit ve vaší kuchyni a zjistíte, že bez nich nemůžete být. Kdo by odolal, když jsou navíc tak neskutečně praktické?

1granit

Módní trendy nás neovládají pouze v oblékání, určují směr i v interiérovém designu. Zde ale místo čiré extravagance dominuje praktičnost. Lze ale odolat, když je funkčnost doplněná dokonalou krásou a elegancí? Právě tímto způsobem si nás získaly i granitové dřezy, které patří mezi současné top produkty v nabídce kuchyňských center. Nejsou totiž pouze vzhledově originální, ale i mimořádně odolné a snadno se udržují. Kromě toho je nenajdete v každé kuchyni.

Granitové dřezy by mělo tvořit kamenivo a akrylátové pojivo

Co je ale granitový dřez? Neexistuje přesné vymezení. Ne každý granitový dřez splňuje to, co od něj očekáváme. Vždy se jedná o dřez z kompozitních materiálů. Důležitou otázkou ale může být, čím a jak je kamenivo spojeno. Pokud hledáme kvalitní produkt, měli bychom hledat dřez z kameniva a akrylátového, respektive polymethylakrylátového, pojiva. U solidní značky s největší pravděpodobností na jiné dřezy nenarazíme. U levnějších dřezů se ale můžeme setkat s tím, že je kamenivo propojeno polyesterovými a polyurethanovými pojivy. Ty nejsou vzhledem ke svým vlastnostem tak vhodné. Rozhodně od takových dřezů nemůžeme očekávat to samé, jako od těch kvalitnějších.

2granit

Vůbec prvním výrobcem granitových dřezů byla firma Schock, která svůj první dřez z kompozitních materiálů představila světu již v roce 1979. Od toho dne uplynulo mnoho vody a společnosti se podařilo vyvinout a patentovat řadu originálních materiálů, směsí křemenných písků v přesném poměru tak, aby byly zajištěny ty nejlepší vlastnosti granitového dřezu. Patentované materiály firmy Schock byly vyvinuty tak, aby byly křemenné písky spojeny minimem pojiva – povrch dřezu je poté odolnější a snáze se udržuje. Dřezy Schock jsou již po desetiletí jedničkou na celosvětovém trhu, nicméně ani další výrobci na sebe nenechali dlouho čekat a předvedli zákazníkům své granitové dřezy. Proto je nyní skutečně z čeho vybírat.

Bezkonkurenční odolnosti granitových dřezů se nedá odolat

Některé z nesporných výhod kuchyňských dřezů byly již zmíněny, ale to rozhodně není vše. Bezkonkurenční odolnost je ale tím, co si uživatelé nerezových dřezů pochvalují nejvíce. Vysoká pevnost, odolnost proti vysokým teplotám, odolnost proti poškrábání či oděru, to vše představuje zkrátka dokonalou kombinaci. Váš dřez neohrozí ani odložená pánev, kterou právě sundáte z plotny, ani nůž, se kterým si na dřezu nakrájíte jablko, ani hrnec, který vám do dřezu omylem spadne. Zkrátka nic.

3granit

Granitový dřez se tak může stát další pracovní plochou. Pokud svůj dřez navíc „vytuníte“ o odkapovou plochu, ušetříte prostor v kuchyni. Pro umytí příborů, drobnějšího nádobí nebo ovoce či zeleniny poslouží dřez s vaničkou.

Pravidelná jemná péče postačí, aby granitový dřez vypadal roky jako nový

Každou hospodyni, která nechce hodiny a hodiny denně drhnout celou kuchyni, aby vypadala jako nová, samozřejmě potěší, že se granitový dřez velmi snadno udržuje. Kromě toho, že se na něm díky vzhledově zrnitému povrchu leccos „ztratí“, je velice snadné dřez jemně omýt. Pravidelná šetrná péče postačí k tomu, aby vypadal dřez i roky jako právě koupený.

4granit

A ty barvy! Granitové dřezy jsou mimořádně oblíbené zejména díky tomu, že si je můžeme pořídit v nejrůznějších barevných odstínech – od něžně smetanové přes hříšně čokoládovou až po elegantně ebenovou. S granitovým dřezem zkrátka není žádný problém dřez dokonale sladit s moderním interiérem každé kuchyně. Kompozitní materiály jsou navíc stálobarevné. Krása granitových dřezů je tedy skutečně nesmrtelná.

Že do kuchyně nepatří moderní design? Hloupost! Granitové dřezy, momentální hit, jsou toho jasným důkazem. Nebojte se tedy do své domácnosti pustit závan originality a současného trendu.

Tip: Ke kuchyňskému dřezu je potřeba i správně vybrat kuchyňskou baterii! Dbejte na sladění materiálu, a pokud je to jen trochu možné, tak nehleďte příliš na cenu – určitě se Vám to do budoucna vyplatí!

Autor:

Vložit komentář