Dosáhněte moderního vzhledu vašeho interiéru se správně zvolenými obklady a dlažbou

Hodí se do každé místnosti, nejsou náročné na údržbu a jejich popularita nejen u českých zákazníků stoupá. Různé druhy obkladů dnes naleznete snad v každé domácnosti, a pokud patříte k těm, kteří jejich pořízení teprve plánují, jistě načerpáte mnoho užitečných informací v našem dnešním článku.


Zdroj: cdn.home-designing.com

V momentě, kdy se rozhodnete, jaký prostor chcete nechat obložit dlažbou, přijde na řadu to nejsložitější a tím je volba správného materiálu. Nejste-li si s ní zcela jistí, raději se obraťte na odborníka, který vám nejen dobře poradí, ale poté také dlažbu realizuje. Rozhodně je to lepší varianta, než se s pokládkou trápit sám a hlavně se tak vyvarujete různých chyb, kterých se můžete sami dopustit.

Vyrážíme na nákupy

Máte už vybraný materiál? Pak si propočítejte, kolik jej budete zhruba potřebovat a k výsledné částce připočítejte několik procent navíc na opravy a rekonstrukce. Při pozdějším dokoupení by se totiž mohla vyskytnout řada problémů – od nedostatku materiálu po neladící odstíny.
Většina prodejců vám poskytne vzorky dlaždic, na základě kterých si zvolíte ty pravé. Rozhodujte se také podle toho, zda chcete prostor opticky zvětšit, k čemuž vám dopomůže dlažba větších rozměrů, nebo jej rozzářit. V takovém případě zvolte některou zajímavou mozaiku, která se hodí obzvlášť do koupelen.

Autor: