Dopřejte svému pracovnímu stolu nový vzhled

Pracovní stůl, jeho design, konstrukce a rozložení předmětů na něm mnohdy unikají naší pozornosti. Říkáme si, že přeci není podstatné, na kterém rohu stolu máme pořadač a kde nalezla místo květina. Není to pochopitelně pravda, protože právě to, jak máme uspořádaný stůl, rozhoduje o tom, jak budeme efektivní.

stůl
Zdroj: home-designing.com

Ukliďte si

Dejte ze svého stolu pryč všechno, co tam nepatří. Pokud chcete, aby se vám dobře pracovalo a dokázali jste se plně koncentrovat na práci, pak potřebujete ve svém okolí co nejméně rušivých elementů, takže je jednoduše dejte pryč. Gratulujeme, protože to nejhorší máte nyní už za sebou. na řadu přichází fáze číslo dvě a tou je organizace stolu. Pokud ke své práci používáte počítač, umístěte monitor tak, aby by se vám sedělo pohodlně a nehrozily vám žádné zdravotní komplikace. Vše, co často používáte, si dejte na dosah ruky, ale vždy si udržujte čistou plochu, na kterou si můžete pokládat dokumenty, aby se vám pohodlně psalo.

stůl

Dostaňte chaos pod kontrolu

Abyste ale předešli tomu, že se vám po chvilce opět budou na stole shromažďovat věci, které tam nemají co dělat, musíte se naučit je vždy vracet na místo, kam patří a neodkládat je na stůl. Ten musíte udržovat co nejvíce prázdný a to po celou dobu výkonu vaší práce. Nic nepomáhá člověku v soustředění lépe, než příjemné a čisté pracovní prostředí.

stůl

stůl

stůl

stůl

stůl

stůl

stůl
Zdroj: home-designing.com

Autor: