Dopřejte oknům kvalitní interiérové rolety

Rolety jsou velmi oblíbeným prvkem našich domácností a to nejen proto, že jsou praktické, ale také z toho důvodu, že slouží jako skvělý dekorační prvek. Okna s nimi skutečně vypadají mnohem elegantněji a nabídka rolet je tak pestrá, že není problém sehnat ty pravé do jakéhokoliv typu interiéru.

rolety
Zdroj: garol.cz

Mnoho variant pro dokonalý domov

Rolety lze zakoupit v mnoha variantách. Klasikou jsou rolety zavěšené na okenním křídle, které tak můžete velmi snadno připevnit, aniž byste museli cokoliv vrtat. Další možností je zavěšení před okenní otvor, což umožňuji rolety na zeď. Ty nám bezpečně pokryjí celé okno. Hlavní výhodou obou výše uvedených typů rolet je široká škála dezénů a odstínů látek, ze který má každý zákazník možnost si vybrat konkrétní typ, který nejvíce zapadne do jeho stávajícího interiéru. Další nespornou výhodou je snadná údržba, jelikož látkové rolety jsou díky polyesteru velmi nenáročné a stačí případné nečistoty tak stačí odstranit klasickým vysavačem. Při větším znečištění lze použít saponátový roztok a obyčejný hadřík. Látkové rolety se vyrábí ve standardních velikostech, avšak na přání zákazníka je možné nechat vyhotovit výrobek zcela na míru.

Objevte kouzlo nových rolet den a noc

Pro moderní bydlení potřebuje i atraktivní vzhled oken a k tomu vám mohou dopomoci rolety den a noc. Ty ovládáte pomocí přidaného řetízku a můžete tak nastavit vhodnou intenzitu světla v místnosti. Tento typ rolet se nejčastěji upevňuje pomocí lepicí pásky na okenní křídlo a stejně jako u předchozí typu rolet, jste i zde ušetřeni jakéhokoliv vrtání a zatloukání. Rolety den a noc pochopitelně také můžete sehnat ve více barevných odstínech. Jejich výhodou je především luxusní vzhled a praktičnost, jelikož díky střídání propustných a nepropustných pásů je regulace světla v místnosti zcela ve vašich rukou. Nemusíte mít strach ze složitého sestavování, jelikož celková montáž těchto rolet je velmi snadná a zvládne ji opravdu každý.

montáž rolety
Zdroj: garol.cz

Kupujeme rolety – jak na to?

Pokud uvažujete o koupi rolet, měli byste nejprve znát způsob, jakým určit ten správný rozměr rolet. U rolet s upevněním do zdi k naměřené šířce okenního otvoru připočteme na každé straně 5 cm, k výšce 10 cm. Takto postupujeme i při pořizování rolet den a noc. Naproti tomu u rolet, které budou zachycené za okenní křídlo, k šířce skla přičteme půl centimetru až centimetr z každé strany. Naměřenou výšku ponecháme beze změny. Běžná výška u tohoto typu rolet je 170 a 215 cm.

Složitější situace nastane při rozhodnutí pro pořízení rolety v kazetě, jelikož zde musíme rozlišit, zda má roleta rovnou zasklívací lištu nebo oblou. Ani v tomto případě však není naměření tak složité, aby se nám je nepodařilo zvládnou samostatně a pokud se tak přeci jen stane, není nic jednoduššího než obrátit se na prodejce rolet, který nám jistě rád poradí.

římská roleta
Zdroj: garol.cz, římská roleta

Autor: