Dejte své staré kuchyni do nového roku nový kabát

Pořídit novou kuchyň znamená zvážit skutečně velkou investici času a peněz. Samozřejmě ne vždy můžete kuchyni rekonstruovat, například v podnájmu musíte se starou kuchyní zkrátka žít.

Takže! Jsme pro vás dali dohromady 6 jednoduchých tipů, jak vaši starou kuchyni oživit, a to s minimálními náklady! Samozřejmě, pokud jste v podnájmu nezapomeňte se nejprve domluvit s majitelem.

  1. Nechte kuchyni zkontrolovat. Problémy s odpadem či vodou mohou potkat i novou kuchyni. Nejpřesnější kontrolu získáte, když využijete kamerový průzkum potrubí, během toho je možné odhalit nejen zjevné ale i skryté nebo potenciálně nebezpečné závady.
  1. Bez hadru to nepůjde! Na starých kuchyních bývá největší vizuální problém s neústupnými skvrnami. Většinou se jedná o zatvrdlé směsi mastnoty, špíny a prachu. Tady si nemáte moc jak práci zkrátit, jediné, co vám pomůže bude odolné zápěstí a hrubá houbička na drhnutí. Pomoci mohou i babské triky – citron se solí skvěle pomůžou s leštěním baterie, kašička z jedlé sody a vody vám zase pomůžou s připálenými skvrnami v troubě.
  1. Nová dvířka rychle a levně! – Vyzkoušejte zázrak jménem nalepovací fólie, vybrat můžete jakoukoliv barvu, nebo dezén dřeva či kamene, zkrátka toho, co se vám líbí. Práci s fólií zvládne každý, důležité je jen pečlivé měření rozvaha při práci a důkladná příprava.
  1. Designový prvek? Co třeba nové úchytky! Úchytky dokážou dát kuchyni úplně jiný ráz, přitom se jedná o skutečně minimální investici. Můžete zkusit různé styly a barvy. Zkuste různé tvary kombinovat mezi sebou. Využít je můžete i jinde, třeba jako věšák na utěrky. Nebojte se experimentu. Vyměnit je můžete vždycky 😊
  1. Obklad – měnit neměnit? Nový obklad může znamenat velmi výraznou položku v rozpočtu vaší renovace. Pokud nezabere staré dobré drhnutí, můžete vyzkoušet třeba barvu na keramické a hladké povrchy a vytvořit tak vlastní ornamenty a mozaiky. Pokud máte v kuchyni místo obkladů umakartovou desku, můžete i zde zkusit využít nalepovací fólie.
  1. Malé velké detaily – Každá kuchyně působí před zabydlením sterilně. I zde si můžete pomoci trochou toho kutilství, co třeba nový džbánek na vařečky – stačí vzít starou plechovku od kávy nebo sklenici od medu a oblepit ji provázkem, nebo různými vrstvami látek. Osvěžit ji může také nějaká ta bylinka, sušená nebo raději živá. Můžete si je koupit v květinářství, v supermarketech, nebo si je vypěstovat ze semínek.

Autor: