Americká hypotéka

ilustrační foto: Pixabay.com – Giovanni_cg

Když se řekne americká hypotéka, spousta z nás si představí pouze nějaký úvěr. Jste dostatečně informovaní na to, abyste věděli, že se jedná o úvěr se zástavou nemovitosti? Už si pod těmito slovy představíte více dalších potřebných informací? Nebo stále pátráte, co by tato sousloví mohla znamenat? Řekneme si tedy, že zástava nemovitosti znamená, že budete ručit nějakou nemovitostí. Může jít o byt, dům, pozemek, chatu nebo garáž. V případě podnikatelů se může jednat o hotely, haly, komerční budovy, administrativní objekty a spoustu dalších podobných nemovitostí. Na tuto nemovitost se provede odhad. Za ten předem nic neplatíte. Jako v běžné bance, po ocenění nastává ta nejdůležitější část, a to je zvolení úroků a doby splácení.

Doba splácení a další podmínky úvěru

Dobu splácení si můžete sami určit. Většinou se jedná o jeden rok splatnosti až 30 let. Pokud budete mít delší dobu splatnosti, znamená to, že se úrok zůstane pořád stejný, avšak do delší časového období se rozdělí splátky čili budete platit měsíčně méně. V případě, že si nastavíte dobu splatnosti například pouze na pět let, musíte počítat s tím, že měsíční splátky budou vyšší, protože musíte splatit celou půjčenou částku včetně přiřazených úroků za kratší časové období. Úroková sazba bývá neměnná. Často jí společnosti nabízí jako pevnou čili neměnnou po celou dobu splácení čili například pokud budete mít dobu splatnosti 30 let, pak po celou dobu můžete mít pevnou neboli neměnnou úrokovou sazbu, proto se nemusíte obávat, že byste každým rokem přicházeli o více a více peněz, kvůli tomu, že by vám naskakovala vyšší procenta úrokových sazeb. Tomu tak, v případě těchto typů hypoték, opravdu není.

Co tedy znamená to slovo Americká?

Americká nebankovní hypotéky znamená, že peníze získáte bez účelu čili nemusíte dokládat, na co je použijete. Velice často se tento typ vidí u zahraničních institucí. Velice oblíbený je také v Americe. Jedná se tedy o bezúčelnou půjčku.

Peníze z tohoto typu úvěru mohou získat pouze podnikatelé. V našem případě se tedy jedná o podnikatelský úvěr určený firmám a podnikatelům.

Autor: