5 praktických rad a tipů, jak ušetřit při zařizování interiéru

Zařizujete svoje první samostatné bydlení a jste limitováni rozpočtem? Nebo jste třeba po rozvodu a vaše úspory se notně zúžily?

Jak na to, abyste dokázali spokojeně bydlet i bez utrácení horentních sum? Máme pro vás rovnou pět osvědčených rad a tipů.

Tip č 1: Zapomeňte na trendy

Bytoví návrháři a designéři přicházejí každoročně s nespočtem (mnohdy i nesmyslných) trendů, které nám velí podle nich zařizovat interiér. Letošnímu roku vládne kartáčované dřevo, retro styl 50. let, ale i mramor a lesklé kovy. Trendy sice vypadají lákavě, vaši peněženku ale dokáží nepěkně potrápit. Proto vezměte rozum do hrsti a interiér zařiďte dle vlastních představ a preferencí a nikoli dle diktátu světových designérů.

Tip č. 2: Sledujte aktuální akce a slevy

Naštěstí už se dnes nemusíte probírat stovkami stran pestrobarevných letáků. Veškeré akční nabídky a slevové akce najdete pohodlně na internetu. Letáky prolistujete online a pěkně v pohodlí svého domova. Některé větší prodejny nábytku a bytových doplňků také pořádají pravidelné výprodeje, jejichž cílem je čistka skladů a příprava na nové kolekce. Využijte jich a nakupujte vybavení s výraznou slevou!

Tip č. 3: Když chybí peníze, pomůže půjčka zdarma

Pokud jste si nikdy předtím nepůjčili a vám na zlevněnou akční sedačku nezbyly peníze, je jistou alternativou také půjčka před výplatou s nulovým úrokem. Mnoho společností vám půjčí první půjčku zdarma. Obvykle ji vyřídíte na internetu a peníze budete mít na účtu během několika následujících hodin. Nebankovní půjčka vám může pomoci při koupi zlevněné věci v akci. Při výběru vhodné nebankovní půjčky ale buďte opatrní a vybírejte pouze ověřené společnosti. Vždy si také půjčujte pouze nezbytně nutnou částku, ověřte datum splatnosti a dodržujte termíny splátek. Při výběru sledujte nejen výši úroku, ale zejména hodnotu RPSN.

Tip č. 4: Bazary jsou také možnost

Nábytek z druhé ruky nebo bazaru vaši peněženku či bankovní konto rozhodně nezruinuje. Navíc můžete ukořistit vážně povedené kousky. Proveďte detektivní pátrání v bazarech ve vašem okolí nebo v nejrůznějších skupinách na sociálních sítích, kde nabízejí lidé použité věci mnohdy za symbolickou částku nebo pouze za odvoz.

Tip č. 5: Využívejte akčních balíčků

Pokud se e-shop potřebuje zbavit spotřebičů nebo nábytku ze staré kolekce, často je nabídne v cenově výhodném balíčku. Za vskutku velmi povedenou částku tak můžete nakoupit třeba pračku, ledničku, mikrovlnnou troubu, horkovzdušnou troubu, ale i digestoř v jednom větším balíku. Zboží vám mnohdy navíc ještě zdarma dovezou až před vstupní dveře domu.

Autor: