3 důvody, proč si pořídit rodinný dům na klíč

Pokud se domníváte, že sen o krásném a útulném rodinném domku si můžou dovolit jenom milionáři, jste na omylu. Máme pro vás pár tipů, jak si vybrat ten pravý a za rozumné peníze.

bzdres1
Podkrovní klasický dům, model Acolon

(Ne)starosti se stavbou

Velikou výhodou, proč si pořídit dřevostavbu na klíč, je, že se stavbou nebudete mít vůbec žádné starosti. Necháte-li si postavit dům od společnosti HK-Dřestav, dostanete kompletní servis od zhotovení návrhu stavby s možností 3D prohlídky, pomoc s výběrem pozemku, finančního poradce, tepelně-technické posouzení, zpracování projektové dokumentace, zajištění geodetických prací, zpracování žádosti o státní dotace ve stavebnictví, stavební povolení, zhotovení základové desky, zajištění terénní úpravy, stavební dozor a přivedení přípojných sítí k domu. Všechny tyto procesy, se kterými byste strávili dlouhé měsíce práce, si můžete přiobjednat. Vyřízení stavebního povolení a projektová dokumentace je dokonce přímo v ceně služeb developerské společnosti.

Ušetříte peníze za provoz

Montované dřevostavby se v posledních letech těší velké oblibě, a to zejména pro svůj nenáročný provoz. Samotná stavba je oproti klasickému zděnému domu daleko levnější, šetrnější k přírodě a i vytopit takový bungalov zabere pouze zlomek času. Za nálepku „nízkoenergetická“ vděčí dřevostavba především svému materiálu. Dřevo je totiž produkt, který v průběhu let pohltí více skleníkových plynů, než dokáže vyprodukovat. Jde o stoprocentně ekologický materiál, který vydrží prakticky navěky.

bzdres2
Bungalov, model Vitra

Můžete vybírat z mnoha variant

Dřevěná novostavba je skvělou variantou pro mladý pár, který nechce žít v pronájmu, ale i pro starší pár, který si rád dopřeje chvíli odpočinku. Ani čtyřčlenná rodinu nepřijde zkrátka a každé dítě může mít v domě vytoužený vlastní pokoj. Rodinné domy na klíč se totiž vyrábí v různých dispozičních velikostech. Garáž, šatna, samostatná koupelna a WC i terasa by měla být samozřejmostí.

bzdres3
Podkrovní moderní dům, model Aurelius

Stačí si jen představit večerní relax se sklenkou vína na terase a okamžitě je vám jasné, že tradiční městský byt není volba pro vás. Bydlete v přírodě, bydlete s rodinou v nízkoenergetickém domu na klíč.

Autor: